2 % - Provital

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Podporte nás


Podporiť nás možete priamo na číslo účtu 225 896 7955/0200, akoukoľvek sumou, alebo iným darom, ktorý umožní zlepšiť podmienky resocializácie našich klientov.

Provital, o.z. je zaregistrovaná na zozname právnických osôb spĺňajúcich zákonné podmienky na prijímanie dvoch percent z Vašich daní.

Aj tento rok je možné darovať 2% z dane príjmov za predchádzajúci rok
, ktoré zaplatili občania a podnikatelia štátu. Nejde o darovanie peňazí navyše z vášho platu, ale o určenie, komu má dať štát 2% z dane, ktorú ste mu už zaplatili. Ak to neurčíte, ostáva štátu celých 100% dane z príjmov. Občania majú možnosť darovať 2% v celku iba jednému subjektu, pričom veľké firmy a podniky môžu rozdeliť, komu dajú koľko zo svojej dane.

Prosíme Vás, využite túto možnosť a podporte nás. Ďakujeme!

Ak ste zamestnanec, tak je potrebné, aby ste dali vyplniť zamestnávateľovi formulár potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti (
stiahni tu). Následne ako zamestnanec vypíšete Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane (stiahni tu). a odovzdáte ho na daňový úrad.

Čo sa týka samostatne zárobkovo činných osôb a právnických osôb,
tie už majú Vyhlásenia priamo v novom tlačive daňového priznania, takže tlačivo vyhlásenie nepotrebujú a staré vyhlásenia sa u týchto daňovníkov ani uznávať nebudú.

Do daňového priznania, prosím, uveďte: Provital, o.z, J. Damku 9, 972 13, Nitrianske Pravno a IČO: 31117236

Časové termíny:


Do 31. marca 2019
 - podanie daňových priznaní zo strany fyzických osôb,ktoré si podávajú daňové priznania samé a od právnických osôb (vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania).

Do 30. apríla 2019
 - zasielanie vyhlásení zo strany zamestnancov.

Koniec júna 2019
 - príjem finančných prostriedkov na účet prijímateľov od jednotlivých daňových úradov na základe vyhlásení. 
webmaster
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky