2 - Provital

Centrum pre deti a rodiny
S RESOCIALIZAČNÝM PROGRAMOM
Prejsť na obsah

PROVITAL, o.z. JE ZAREGISTROVANÉ NA ZOZNAME PRÁVNICKÝCH OSÔB SPĹŇAJÚCICH ZÁKONNÉ PODMIENKY NA PRIJÍMANIE DVOCH PERCENT Z VAŠICH DANÍ.

PODPORIŤ NÁS MOŽETE PRIAMO NA ČÍSLO ÚČTU 225 896 7955/0200, AKOUKOĽVEK SUMOU, ALEBO INÝM DAROM, KTORÝ UMOŽNÍ ZLEPŠIŤ PODMIENKY RESOCIALIZÁCIE NAŠICH KLIENTOV.
Aj tento rok je možné darovať 2% z dane príjmov za predchádzajúci rok, ktoré zaplatili občania a podnikatelia štátu. Nejde o darovanie peňazí navyše z vášho platu, ale o určenie, komu má dať štát 2% z dane, ktorú ste mu už zaplatili. Ak to neurčíte, ostáva štátu celých 100% dane z príjmov. Občania majú možnosť darovať 2% v celku iba jednému subjektu, pričom veľké firmy a podniky môžu rozdeliť, komu dajú koľko zo svojej dane. DO DAŇOVÉHO PRIZNANIA PROSÍM UVEĎTE : PROVITAL, OBČIANSKE ZDRUŽENIE, JILEMNICKÉHO 874/75, NITRIANSKE PRAVNO, 97213 A IČO: 31117236

Ak ste zamestnanec, tak je potrebné, aby ste dali vyplniť zamestnávateľovi formulár potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti (stiahni tu). Následne ako zamestnanec vypíšete Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane (stiahni tu). a odovzdáte ho na daňový úrad.
Čo sa týka samostatne zárobkovo činných osôb a právnických osôb, tie už majú Vyhlásenia priamo v novom tlačive daňového priznania, takže tlačivo vyhlásenie nepotrebujú a staré vyhlásenia sa u týchto daňovníkov ani uznávať nebudú.
PROSÍME VÁS, VYUŽITE TÚTO MOŽNOSŤ A PODPORTE NÁS. ĎAKUJEME!

Do 31. marca daného roku - podanie daňových priznaní zo strany fyzických osôb,ktoré si podávajú daňové priznania samé a od právnických osôb (vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania).

TERMÍNYDo 30. apríla daného roku - zasielanie vyhlásení zo strany zamestnancov.
Koniec júna daného roku - príjem finančných prostriedkov na účet prijímateľov od jednotlivých daňových úradov na základe vyhlásení.
Created by
jan@skara.sk
Info
V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.
Návrat na obsah